Adil Karaismailoğlu : 2021 Türksat 5B Uydusuyla İnternet 56 GB Olacak

Ulaştırma ve altyapı bakanı Adil İsmailoğlunun yaptığı açıklamalar herkesi merak içine soktu. 2021’de fırlatılacak yeni uydularla birlikte Türkiye’de yeni bir internet dönemi başlayacak dedi.

2021’de Hangi Uydular Fırlatılacak

Bakanın yaptığı açıklamaya göre ilk olarak 2021’de fırlatılması planlanan Türksat 5A uydusu ve Haziran 2021’de akabinde fırlatılacak Türksat 5B uydularıyla internet hızı katlanacak.

Ayrıca bakan normal sim kartların yerini eSIM kartın alacağını belirterek 2021’de yaygın olarak kullanmaya başlanacağının haberini verdi. Buna göre yeni sim kartların atılacak olan uydularla uyumlu olacağı ve hızın 56GB’a yükseleceği düşünülüyor. Bu gelişmeleri dört gözle bekliyor ve internet hızının ne kadar yükseleceğini merakla takip ediyoruz.

Türkiye’nin Güncel İnternet Hızı

Türkiye’nin şuan kullanmakta olduğu internetin hızı tam olarak 27.86 Mbps’dir. Bu rakamın Gb’a dönüştürülmesi demek şuan ki hızın 2.7 Gb olduğu anlamına geliyor.

İnternet Hızı 56 GB Olursa İnternetimiz Kaç Mbps Olacak

Eğer olurda 2021’de fırlatılacak uydulardan sonra 2022 yılında internet hızımız 56 GB’a yükselirse. Buda demek oluyor ki 57 mbps hızlara ulaşacağız. Umarız bu hızları görmek hayal değil gerçek olur.

türksat 5b 56 gb internet hızı
türksat 5b 65 gb internet hızı

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir