Altyapısız İnternet Var Mı?

Altyapısız internet tabi ki de var. Mobil ağın olduğu her yerde operatörler sayesinde altyapısı olmadan internet kullanabilirsiniz. Bu hizmeti Türkiye’de hizmet veren 3 büyük operatör tarafından sağlanmaktadır. Bunlar Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom’dur.

4.5 hızında altyapısız internet kullanmak için operatörlerin sağladığı taahhütlü ve taahhütsüz paketlere başvurmanız gerekmektedir. Bu paketler Süperbox, Redbox ve Evde Mobil Wifi’dır. Detaylı olarak incelemek isterseniz sitemizin arama bölümünü kullanabilir ya da Altyapısız İnternet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kablolu internet sağlayıcılarından olan D-smart, Uydunet ve Türknet şimdilik altyapısız internet hizmeti sağlamamaktalar. İlerleyen süreçte onlarda bu hizmeti sağlamaya başlarlarsa eğer ilk olarak sitemizden duyacaksınız.

Altyapısız İnternet Sorgulaması

Bunun için herhangi bir sorgulama yapmanız gerekmemektir. Telefonunuzun şebeke bağlantısınız bulunduğu her yerde bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Altyapısız internet İstanbul, Ankara, Antalya ve İzmir gibi büyük şehirlerde sorunsuz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için sorgu yapmanıza hiç gerek yoktur fakat şöyle bir detay vardır. Burada bulunan kullanıcıların sayısından ötürü baz istasyonlarının yavaşlaması internet hızınıza dolaylı olarak etki etmektedir. Bu yüzden küçük şehirlerde bulunun kullanıcılar daha avantajlı durumdadırlar.

Bunlar göz önüne alındığında kaliteli bir sağlayıcıdan internet hizmeti satın almanızı öneririz. Örnek Süperbox ya da Redbox gibi.

Altyapısız İnternet Hız Testi Nasıl Yapılır

Alyapısız internette hız testini nasıl yapacaksınız hemen bunu inceleyelim. Cep telefonunuza bağlı olan sabit hattınız Türk Telekom, Türkcell ya da Vodafone olsun hiç fark etmez. Web tarayıcısına giriyorsunuz yada uygulamasını da indirebilirsiniz. Hız testi diye aratıyorsunuz burada çıkan sonuçtan hattınızın hızını sorguluyorsunuz ve çıkan sonuç sizin alacağınız internet hızının sonucu oluyor.

Tabi bu durumda cihazınızın 4,5 g uyumlu sim kart olması yada olmaması da hızını etkiler. Eğer cihazınızda yer alan sim kartınız 4,5 uyumluysa altyapısız internette kullanacağınız hızı az çok görebilirsiniz. Ayrıca cep telefonunuzun ve altyapısız internet modeminin çekim gücünün farklı olmasından dolayı modemle daha fazla hız alırsınız bunu unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir