Altyapısız İnternet Modemsiz Nasıl Kullanılır

Herkese merhaba, bugünkü incelememiz altyapısız internet kullanımında modem olmadan internet erişimi nasıl yapılır. Gelin şimdi hep beraber bu işlemler nasıl yapılıyor, altyapısız internette modemsiz, portsuz seçenek var mı bunları ele alalım.

Altyapısız internet paketlerini satın alırken firmaların, sağlayıcıların sizlere paketlere ek olarak sunduğu belirli modemler yer alıyor. Bu modemler kaliteli oldukları gibi oldukça da pahalı olabiliyorlar. Pakete ek ya da kendiniz peşin fiyatına satın alabileceğiniz bu cihazlar neredeyse 800 – 900 TL gibi fiyatlara satılıyor. Hal böyle olunca insanlarda bu tarz cihazlara o kadar para vermek istemeyebiliyorlar. Peki böyle bir durumla karşılaşmamak adına ne yapabilirsiniz çözüm oldukça basit aslında.

Arkadaşlar altyapısız internet kullanırken size verilen modemlere takılan 4,5 g sim kart (hat) bulunuyor. Siz bu sim kartı dilerseniz boşta olan bir cep telefonu yardımıyla kullanabiliyorsunuz. Peki bunu nasıl yapabilirsiniz? Çok basit bu sim kartı android yada ios fark etmez cep telefonunuza taktıktan sonra ağ ayarlarından internet paylaşımını açarak cihazı bir modem haline getiriyorsunuz. Diğer cihazlardan da kullanıcı adı parola girerek interneti kullanmaya başlıyorsunuz. Bu işlemi bilmeyen yoktur sanırım eğer yine de bilmiyorum diyorsanız google arama motoruna cihazınızın marka ve modelini girdikten sonra sonuna ağ paylaşım ayarları diye aratırsanız size gerekli işlemleri nasıl yapmanızı gerektiğini anlatan bir çok yazı bulabilirsiniz. Eğer bu şekilde de yapamazsınız yorum bölümünden bizlere ulaşabilir ve yardım isteyebilirsiniz.

Bu işin güzel bir yanı da şu oluyor altyapısız internet hattınızı tamamen taşınabilir bi hale getiriyorsunuz. Yani şöyle elektrik hattına bağlı olmadan dilediğiniz yere götürebilir telefonunuzun şarjı bitmediği sürece internete bağlanabilirsiniz. Ek olarak ağa bağlanan kişi sayasını da minimumda tutarsanız eğer çekim gücünde hiç bir sorunla karşılaşmaz rahat rahat internetinizi kullanabilirsiniz.

Bu işlemleri yaptıktan sonra cihazın performansını görmek adına hemen hız testi yapabilir ve kapsama alanınızda ne kadar hız alacağınızı ölçümleyebilirsiniz. Bu hız zaten diğer parayla satılan altyapısız internet modemlerinin çok altı değil emin olabilirsiniz. Eğer elinizde böyle boşta duran cihazlar varsa değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Kabloyla ve altyapıyla uğraşmak istemeyenlerin tercihi olan altyapısız internetin size sunduğu imkanlar bununla da sınırlı değil hız ve bağlantı kopma gibi sorunlarla karşı karşıya kalmıyorsunuz. Normal internetlerde günlük yaşanan kopmalardan bıkan insanlar hemen altyapısız internet dünyasının özgürlüğü ve rahatlığıyla tanışmak için altyapısız internet sayfamızı ziyaret edin.

modemsiz altyapısız internet nasıl kullanılır

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir